Nejlepší časy na pití vody

Voda je nezbytná pro celkové zdraví, protože pomáhá regulovat tělesnou teplotu, trávit jídlo, vyplavovat toxiny a dokonce pomáhá při hubnutí. Proto je dobré si připomenout časy na pití vody.

časy na pití vody

Je důležité pít dostatek vody po celý den, aby bylo zajištěno, že tělo funguje na optimální úrovni. I když všichni víme, že je důležité zůstat hydratovaný, existují určité časy během dne, kdy pitná voda může pomoci zvýšit výhody udržení si správné hydratace. 

Kdy pít vodu

Existuje několikrát během dne, kdy je důležité znát časy na pití vody.

Když si myslíte, že máte hlad

Často, když máte hlad v podivnou dobu nebo máte neobvyklou touhu, může to být způsob, jakým vaše tělo žádá o vodu. Než dosáhnete na občerstvení, zkuste vypít sklenici vody a počkejte alespoň 20 minut, abyste zjistili, zda hlad ustoupí. 

Když se probudíte

Když se probudíte, naše tělo je ráno nejvíce dehydrované, protože tělo je bez vody po dobu nejméně 8 hodin. Jakmile se probudíte, vypijte alespoň sklenici vody, aby vaše tělo dostalo výživu, kterou potřebuje, než začnete svůj den.

Kdykoli se potíte

kdy pít vodu

Pokaždé, když se potíte. Pocení naznačuje, že tělo ztrácí elektrolyty, minerály a další životně důležité živiny. Kdykoli se potíte, je důležité doplnit tekutiny vašeho těla sklenicí vody. 

Před, během a po cvičení

Cvičení může způsobit rychlou dehydrataci, zejména aktivní cvičení, které způsobují hodně pocení, jako je běh nebo hiit cvičení. Vždy se ujistěte, že pijete dostatečné množství vody, které vedete k tréninku, během tréninku a po tréninku. 

Mohlo by se vám líbit:  Máte opuchlé oči, rozlučte se s problémem navždy

Když jste nemocný

Zůstat hydratovaný může pomoci vypláchnout toxiny z vašeho těla a poskytnout pohodlí, když se vaše tělo cítí špatně. Zkuste popíjet teplou vodu, když vám je nevolno, abyste pomohli uklidnit žaludek. 

Když jste na masáži

Vaše kožní nečistoty se dostanou na povrch během masáže. Ujistěte se, že pijete hodně vody před, během a po masáži, aby se tyto nečistoty rychle vypláchly z pokožky.

Před vaší menstruací

Pro mnoho žen je dehydratace běžným příznakem premenstruačního syndromu. Ujistěte se, že zůstanete hydratovaní, abyste pomohli s nadýmáním a dalším fyzickým spojením třeba s PMS. 

Když jste v poledním útlumu

Když jste ve vašem poledním depresivním stavu. Často, když se cítíme unavení nebo emocionálně vyčerpaní uprostřed dne, je to proto, že naše tělo výrazně postrádá hydrataci. V takových chvílích může pití chlazené sklenice vody pomoci poskytnout tělu hydrataci, kterou potřebuje, aby se vrátilo zpět na trať. 

Když vás bolí hlava

Když máte bolesti hlavy. Dehydratace a bolesti hlavy často jdou ruku v ruce. Když se objeví otravná bolest hlavy, zkuste popíjet sklenici vody a uvidíte, jak vaše tělo reaguje. 

Před jídlem

Pití sklenice vody asi 15 minut před jídlem může pomoci snížit bolest z hladu a zvýšit pocit sytosti. Pití vody před jídlem může také pomoci, při trávení a vstřebávání živin z jídla. 

Když chcete zhubnout

voda v těle

Pokud chcete zhubnout. Pitná voda vás může naplnit a pomoci prodloužit pocit plnosti, když jste na dietě a snažíte se zhubnout. Pití sklenice vody před jídlem může snížit celkový příjem kalorií a pomoci tělu využívat zdroje energie s větší účinností. 

Kolik vody je nejlepší?

Různí lidé mají různé úrovně hydratace. Národní lékařská akademie doporučuje, aby dospělí pili přibližně 2,7 litru (11 šálků) tekutin denně, což je odhadováno na 20% denního příjmu tekutin (zbývajících 80% pochází z jídla). 

Mohlo by se vám líbit:  Detoxikace jater: jak detoxikovat játra přirozeně

Navíc doporučují vypít další 1-2 šálky vody v horkém podnebí nebo během fyzické aktivity. 

Příznaky dehydratace

Je důležité mít na paměti příznaky dehydratace. Patří mezi ně:

• Bolest hlavy 

• Suchá kůže

• Méně časté močení 

• Ztráta energie

• Závratě nebo točení hlavy

• Svalové křeče

Závěrečné shrnutí ohledně článku časy na pití vody + otázky, které vás zajímají

pít vodu

Pití vody je jednou z nejdůležitějších věcí, které můžete udělat pro své zdraví. Pomáhá odplavit toxiny a udržuje tělo hydratované. 

Nezapomeňte, že je důležité pít vodu před, během a po cvičení, stejně jako když se cítíte hladoví, pomalí nebo když se vaše tělo potřebuje zotavit. 

A samozřejmě je nejlepší vypít šest až osm sklenic vody denně, abyste zůstali hydratovaní. 

Tím, že pijete dostatek vody po celý den, můžete zajistit, že vaše tělo běží optimálně a chráníte se před potenciálními zdravotními problémy. 

Nezapomeňte si být vědomi příznaků dehydratace a zůstat hydratovaný po celou dobu.

Otázka: 

Kdy je čas pít vodu na hubnutí. 

Odpověď: 

Je důležité zůstat hydratovaný po celý den, abyste podpořili své cíle v oblasti řízení hmotnosti. 

Doporučené množství vody k pití závisí na několika faktorech, jako je váš věk, hmotnost a úroveň aktivity. 

Nicméně pití 8-10 sklenic vody denně je obecným vodítkem. Navíc, pokud se účastníte intenzivní fyzické aktivity, měli byste se ujistit, že pijete dostatek vody, abyste správně hydratovali své tělo a podpořili vaše úsilí o hubnutí.

Otázka: 

Jak často pít vodu?

Odpověď:

Doporučuje se, aby dospělí pili 8-12 šálků vody denně, v závislosti na individuálních potřebách, pro optimální zdraví a hydrataci. 

Vaše individuální potřeby se však mohou lišit v závislosti na úrovni cvičení, klimatu, zdravotních podmínkách a dalších faktorech. 

Mohlo by se vám líbit:  Dejte sbohem volné, ochablé kůži: Naučte se, profesionálními tipy a triky na stažení kůže!

Zůstat hydratovaný je důležité, takže je důležité pít po celý den.

Otázka: 

Co způsobuje nadměrné pití vody.

Odpověď:

Nadměrné pití vody může být způsobeno mnoha faktory. Patří mezi ně základní zdravotní stav, jako je cukrovka nebo onemocnění ledvin, nebo přítomnost některých léků, jako jsou diuretika nebo antidepresiva. 

V některých případech může být nadměrné pití vody také příznakem duševních onemocnění, včetně velké deprese a úzkostných poruch. 

Dehydratace je také jednou z možných příčin. 

Z těchto důvodů je důležité, aby jakékoli nadměrné pití vody bylo hodnoceno kvalifikovaným zdravotnickým pracovníkem.

Otázka: 

4 měsíční miminko nechce pít. Co dělat.

Odpověď: 

Je zřejmé, že pokud vaše 4měsíční dítě nemá zájem o pití, je důležité pokusit se dostat ke kořenům problému. 

Obecně platí, že stojí za to zkontrolovat teplotu mléka, které nabízíte, protože příliš studené nebo příliš horké mléko může dítě odkládat. 

Kromě toho můžete také vyzkoušet jiný typ mléka, jako je mateřské mléko nebo umělé mléko, abyste zjistili, zda to pomáhá dítěti užívat mléko. 

Pokud vaše dítě stále nemá zájem o konzumaci mléka, je důležité zaměřit se na alternativní formy výživy, jako jsou pevné potraviny. 

Promluvte si se svým pediatrem o dalších radách ohledně výživy vašeho dítěte, pokud se mléko nezdá být přitažlivé.