9 důvodů, proč milovat kopřivu

kopřiva

Kopřivy jsou divoké zelené rostliny, které jsou známé tím, že při doteku způsobují popálení. Mnozí však nevědí, že kopřivy mohou zlepšit i vaše zdraví.

Kopřivy dvoudomé se v bylinné medicíně používají na podporu celé řady zdravotních potíží, od artritidy a alergií až po onemocnění ledvin. Bylinky jsou zvláště prospěšné pro ženy prožívající menopauzu.

Zde je 9 důvodů, co léčí a podporuje kopřiva dvoudomá. 

1.Kopřivy podporují trávení

Kopřivy skvěle podporují zdravé trávení. Používají se v tradiční čínské medicíně a jsou známé jako detoxikační byliny. Kopřiva může pomoci při detoxikaci a podpoře jater.

2. Kopřivy dodávají živiny a jsou plné vitamínů

 Kopřivy poskytují živiny, jako je železo, hořčík, vápník a vitaminy A, B a C. Tyto vitaminy se obvykle nacházejí ve velmi malém množství v listech. Kopřivy jsou díky vysokému obsahu vápníku dobrým zdrojem minerálních látek.

3. Mohou pomoci při problémech s močením

Problémy s močením jsou velmi časté u mužů i žen a mohou být způsobeny celou řadou zdravotních potíží. Bohužel mnoho lidí zjišťuje, že jim lékaři nemohou poskytnout léky kvůli jejich ceně nebo nežádoucím vedlejším účinkům. 

Naštěstí je skvělou alternativou kopřiva. Kopřiva dvoudomá pomáhá vázat toxiny v těle a usnadňuje jejich vyloučení.

4. Působí protizánětlivě: Čistí krev

kopřivový čaj

Kopřiva je protizánětlivá a čistič krev. Tonizuje játra, podporuje trávení a bojuje proti otokům. Protože obsahuje močopudné látky, zabraňuje vzniku přebytečné vody v těle a odstraňuje ji z něj. 

Kopřiva protizánětlivá je vhodná k léčbě všech typů zánětů, artritických bolestí a revmatismu.

5. Kopřivy mohou zlepšit cukrem v krvi

Kopřivy  jsou skvělou levnou a nenáročnou potravinou pro zlepšení hladiny cukru v krvi. Kopřivy si můžete snadno připravit doma a připravit si z nich lahodný výživný čaj nebo kaši.

6. Působí na žloutenku 

Pokud se u dospělého člověka objeví příznaky žloutenky, můžete vyzkoušet čaj z kopřivových listů. Vědci zjistili, že výtažek z kopřivových listů má pozitivní vliv na bilirubin, což je barvivo v krvi, které žloutne a způsobuje žloutenku.

Mohlo by se vám líbit:  Správný pitný režim jako jeden z klíčů k lepšímu zdraví

7. Kopřivy mohou pomáhat snižovat alergie

koprivka

Pokud bojujete s alergiemi, pak pravděpodobně neustále hledáte něco, co by vám pomohlo potlačit příznaky alergie. Pak vyzkoušejte kopřivy, které pomáhají zmírňovat záněty a mohou přispět ke snížení alergie.

8. Kopřivy mohou chránit před rakovinou

Kopřivy jsou skvělou potravinou. Nejenže jsou chutné, ale mají i mnoho zdraví prospěšných látek. Jedním z nich je, že mohou chránit před některými formami rakoviny.

9. Může být účinná při léčbě bolesti při artritidě

Kopřiva se používá k léčbě artritidy již 2000 let a je pravděpodobně nejúčinnějším bylinným lékem, který můžete najít. 

Co dodat na závěr ke kopřivě dvoudomé

Na co je dobrá kopřiva dvoudomá?

Kopřiva je všestranná bylina, která má mnoho zdravotních přínosů. Dokážou stimulovat přirozené obranné systémy našeho těla, aniž by je poškozovaly, posilují imunitní systém a přinášejí úlevu od bolesti. 

Jejich hojný výskyt v přírodě je klíčem k jejich schopnosti bojovat s nemocemi.